: info@gamp.sk
: +421 948 507 186
Gamp Logo

Porovnanie cien povinného zmluvného poistenia

Porovnajte si ceny PZP

 • Porovnanie všetkých poisťovní na trhu
 • Maximálne zľavy pri všetkých produktoch
 • Uzatvorenie zmluvy do 5 minút

Pár krokov k uzatvoreniu zmluvy

U nás viete uzatvoriť zmluvu online iba prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov. Zmluvu nie je potrebné podpísať, vzniká na základe zaplatenia poistného.

 • Vstupný formulár pre výpočet

  Zadáte vstupné parametre o vozidle, držiteľovi, vašich škodách a niekoľko doplňujúcich otázok k naceneniu poistenia. Každý vyplnený parameter ovplyvňuje poistné niektorej z poisťovní.
 • Porovnanie ponúk poisťovní

  Na základe vstupných údajov získate porovnanie všetkých poisťovní na trhu. Poisťovne sú usporiadané podľa poistného, ale výber môžete uskutočniť aj na základe iných parametrov.
 • Zadanie ďalších údajov a potvrdenie

  Po výbere poisťovne vypĺňate ďalšie údaje potrebné k uzatvoreniu zmluvy. Po kontrole údajov a zmluvy ju potvrdíte. Následne vám príde na mail celá dokumentácia aj s údajmi k zaplateniu.

Rýchle menu

Zrušiť PZP

Vygenerujte si výpoveď povinného zmluvného poistenia do pár sekúnd. Bez hľadania adresy poisťovne a bez hľadania správnej právnej formulácie.

Chcem zrušiť PZP

Zistiť výročie PZP

Zistite ku ktorému dátumu vám končí vaša zmluva povinného zmluvného poistenia prostredníctvom stránky Slovenskej kancelárie poisťovateľov.

Chcem zistiť výročie PZP
PZP - Allianz PZP - ČSOB Poisťovňa PZP - Generali PZP - Groupama poisťovňa PZP - KOMUNÁLNA poisťovňa PZP - KOOPERATIVA poisťovňa PZP - Union poisťovňa PZP - UNIQA pojišťovna PZP - Wüstenrot poisťovňa

O povinnom zmluvnom poistení

Povinné zmluvné poistenie - PZP - Zákonné poistenie

Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (ďalej len PZP) je upravené zákonom č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Podľa tohto zákona, ten, kto zaviní dopravnú nehodu prevádzkou motorového vozidla, je zodpovedný za všetky spôsobené škody a za ich náhradu poškodeným. Uzatvorením PZP sa prenáša zodpovednosť za náhradu vzniknutých škôd z poisteného na poisťovňu. Povinnosť uzatvoriť PZP vzniká uvedením motorového vozidla do prevádzky v Slovenskej republike a to najneskôr v deň prvého použitia vozidla.

Vozidlá, ktoré je potrebné poistiť

PZP sa vzťahuje na všetky motorové vozidlá s evidenčným číslom a niektoré špeciálne motorové vozidlá bez evidenčného čísla, ktoré sa pohybujú po cestných komunikáciách. Podobne aj poľnohospodárske a stavebné alebo špeciálne stroje musia mať uzavreté PZP.

Čítať viac

Rýchla voľba produktov

security-information
Základné informácie o bezpečnosti
payment-options
Možnosti platby u nás